2018 m. gegužės 21 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 

Seimo Europos klubo, Seimo Europos informacijos biuro ir Rytų Europos studijų centro diskusija

"KARAS PRIEŠ UKRAINĄ: TRAGEDIJOS PRIEŽASTYS, DALYVIAI IR PASEKMĖS"

2014 m. birželio 23 d.

 

VAIZDO ĮRAŠAS

 

PROGRAMA

Birželio 23 dieną Seime vyko diskusija "Karas prieš Ukrainą: tragedijos priežastys, dalyviai ir pasekmės". Diskusiją inicijavo Europos informacijos biuras, Europos klubas bei Rytų Europos studijų centras. Diskusijoje taip pat dalyvavo svečiai iš Ukrainos. Seimo Europos klubo prezidentas Petras Auštrevičius pristatė diskusijos dalyvius ir tarė įžanginius žodžius.

Ukrainos Europos partijos lyderis Mykola Katerynchuk pradėjo diskusiją. Partijos lyderis apžvelgė situaciją Ukrainoje po Maidano bei Krymo okupacijos. Apibendrino priežastis kodėl Ukrainos valdžia nepasipriešino Krypo okupacijai ir nenaudojo karinių pajėgumų. Vėliau M. Katerynchuk pasakojo apie kylančius iššūkius ir problemas kurias turės išspręsti Ukrainos valdžiai. Pabaigoje kalbėtojas pabrėžė, kad Ukrainos politikos kryptis jau yra aiškiai apibrėžta.

Ukrainos nevyriausybinių organizacijų asociacijos „CivicGuard“ vadovas Eduard Zeinalov pateikė karinių veiksmų Ukrainoje vertinimą. Apžvelgė dabartinę situaciją rytų Ukrainoje. Nemažai dėmesio buvo skirta Rusijos propagandai. Bandė paaiškinti Krymo okupacijos priežastis.

Natalija Sividava papasakojo apie situaciją rytų Ukrainoje bei humanitarinę pagalbą. Buvo apžvelgiamos priežastys kodėl žmonės bėga iš šio regiono.

Rytų Europos studijų centro Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas Laurynas Kasčiūnas bandė apžvelgti situaciją, kuri bus po krizės Ukrainoje bei kokių veiksmų bus imtasi. Pabrėžė, kad yra būtinas veiksmų planas, kuris bus naudojamas santykiuose su Rusija perspektyvoje. Svarbus ES prioritetas – energetinis nepriklausomumas. Taip pat svarbu, kad būtų perplanuota NATO gynyba ir ši organizacija taptų integrali.

Po pranešimų dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijoje.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje!

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
 
 
{Europa go}