2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 Pilietinių iniciatyvų centro, Lietuvos mokinių parlamento ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto 

diskusija 

„Lietuvos kariuomenės ir pilietiškumo svarba išorės grėsmių akivaizdoje“

2015 m. gruodžio 2 d.

Renginį organizavo Pilietinių iniciatyvų centras kartu su Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu. Lietuvos mokinių parlamento bei Lietuvos moksleivių sąjungos nariai su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais, Seimo frakcijų, Krašto apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų, kariuomenės atstovais diskutavo šauktinių kariuomenės formavimo bei pilietiškumo ugdymo klausimais. 

Lietuvos mokinių parlamentas inicijavo projektą, kurio tikslas – aktualizuoti įvairių visuomenės grupių diskusijas apie tai, koks galėtų / turėtų būti jaunuolių rengimas ekstremalioms situacijoms (karinis rengimas), kaip galėtų / turėtų keistis pilietinis ugdymas mokykloje bei kas, kaip ir kada turėtų tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Projektas prasidėjo nuo dviejų dienų stovyklos Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Stovykla buvo surengta bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis. Mokiniai, patyrę kariško gyvenimo dvasią, savo savivaldybėse organizavo apskritojo stalo diskusijas, kurių tikslas – pristatyti realią Lietuvos kariuomenės situaciją, gerinti jos įvaizdį bei skatinti šauktinius eiti į kariuomenę. Diskusijos vyko Pasvalyje, Biržuose, Alytuje, Švenčionyse, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Taip pat buvo keliami klausimai apie pilietinį ugdymą ir karinį rengimą. Surinkę atskirų Lietuvos miestų mokinių išsakytas mintis bei jas išanalizavę ir apibendrinę, mokiniai pristatys savo požiūrį diskusijoje.

 

Programa

 

14.00–14.05 val. – diskusijos atidarymas: Artūras Paulauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

14.05–14.15 val. – „Koks pilietinis ugdymas patrauklus jaunimui?“ Kornelija Žilionytė, Lietuvos mokinių parlamento Alytaus regiono pirmininkė, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinė;

14.15–14.25 val. – „Gera pilietiškumo pamoka: misija (ne)įmanoma?“ Linas Janulionis, Vilniaus Fabijoniškių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas.

14.25–14.35 val. – „Pilietiškas jaunimas, pilietiškas karys“. Kpt. Vaidas Žiogas, Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ vado padėjėjas.

14.35–15.30 val. – diskusija.

Renginio nuotraukos:
Seimo Europos informacijos biuro nuotraukos


 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}