2018 m. gegužės 21 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

  

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto ir  Seimo Europos informacijos biuro

„Europos savaitės 2015“ diskusija

„Vietos veiklos grupių miestuose steigimas(is) ir vietos plėtros strategijų rengimas“

2015 m. gegužės 20 d., trečiadienis, 11 val.

Konstitucijos salė, Seimo I rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius

Vaizdo įrašas lietuvių kalba

Programa

Pranešimai:

Vietos veiklos grupių veiklos kaime geroji patirtis ir finansavimo principai;

Elektrėnų miesto vietos veiklos grupės steigimas;

Bendruomenės inicijuojama vietos plėtra miestuose;

Vietos veiklos grupių steigimosi iššūkiai.

 

2015 m. gegužės 20 d. Seime vyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) ir Seimo Europos informacijos biuro „Europos savaitės 2015 m.“ diskusija „Vietos veiklos grupių miestuose steigimas(is) ir vietos plėtros strategijų rengimas“.

VVSK pirmininkas V. Bukauskas pasveikinęs diskusijos dalyvius, pažymėjo, kad diskusijos tema labai aktuali, nes kalbama apie paramą, kuri skatina gyventojus ir vietos bendruomenes aktyviai dalyvauti gyvenamųjų vietovių plėtros procesuose. Komiteto pirmininkas akcentavo, kad labai svarbu, jog šie procesai yra pagrįsti principu „iš apačios į viršų“. Tai reiškia, kad gyventojams yra suteikiamos galimybės patiems spręsti vietose kylančius ekonominius ir socialinius iššūkius. Tokiu būdu stiprinamos vietos bendruomenės, užtikrinamas gyventojų, vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžių bendradarbiavimas ir partnerystė.

Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas Gediminas Česonis pristatė bendruomenės inicijuojamą vietos plėtrą miestuose. Jis kalbėjo apie 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą, kurios vienas iš investicinių prioritetų yra bendruomenių inicijuojamų vietos plėtros strategijų įgyvendinimas bei siekimas didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius. Pranešėjas pristatė vietos veiklos grupių steigimą ir vietos plėtros strategijų rengimą nustatančias Vietos plėtros strategijų rengimo taisykles bei pabrėžė, kuo turi būti vadovaujamasi steigiant vietos veiklos grupes bei kaip turi būti rengiamos vietos plėtros strategijos.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Alternatyvios veiklos skyriaus vedėja Kristina Indriošienė pristatė Vietos veiklos grupių veiklos kaime gerąją patirtį ir finansavimo principus bei kalbėjo apie Leader metodo 2007–2013 metų naudą bei įtaką vietos veiklos grupėms įvairiuose Lietuvos regionuose.

Kauno rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Vytautas Zubas bei Elektrėnų miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Kristina Vitartė kalbėjo apie vietos veiklos grupių steigimosi iššūkius bei pasidalino gerąja patirtimi bei kylančiais sunkumais steigiant vietos veiklos grupę savo krašte.

Apibendrindamas diskusiją VVSK pirmininkas paskatino vietos veiklos grupių miestuose steigėjus pasinaudoti gerąją patirtimi, kurią per daugiau kaip dešimtmetį veiklos yra sukaupę kaimo vietos veiklos grupių atstovai.

 

Akimirkos iš renginio:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. – O.Posaškova) nuotr.

 

 

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
 
 
{Europa go}