2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

  

Seimo Kaimo reikalų komiteto, Seimo Europos informacijos biuro ir Klaipėdos miesto savivaldybės

„Europos savaitės 2015“ diskusija

„ES bedrosios žuvininkystės politikos įgyvendinimo perspektyvos Lietuvoje“

2015 m. gegužės 13 d., trečiadienis,11 val.

Klaipėdos miesto savivaldybės posėdžių salė, Liepų g. 11, Klaipėda

Programa

Gegužės 13 d. Klaipėdoje įvyko Seimo Kaimo reikalų komiteto, LR Seimo Europos informacijos biuro ir Klaipėdos miesto savivaldybės ir organizuota diskusija „ES bendros žuvininkystės politikos įgyvendinimo perspektyvos Lietuvoje“.

Praėjusiais metais pasibaigusi žuvininkystės politikos reforma kelia daug iššūkių tiek Lietuvai, tiek visai Europos Sąjungai, todėl aptarti kylančias problemas ir galimus jų sprendimų būdus susirinko politikai, žvejai, valstybinių institucijų, mokslo atstovai.

Komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius atkreipė dėmesį, kad žuvininkystė yra viena svarbiausių šios kadencijos Kaimo reikalų komiteto problemų, kurios tikrai neišspręs dar viena diskusija, tačiau išreiškė viltį, jog paskatins susikalbėjimą tiek pačioje žvejų bendruomenėje, tiek su valstybės institucijomis. Jis taip pat patikino, kad daug dėmesio bus skirta naujos Žuvininkystės įstatymo redakcijos nagrinėjimui. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sveikindamas susirinkusiuosius padėkojo Seimo nariams atvykusiems arčiau žvejų ir jų problemų.

Žuvininkystės departamento direktorė Agnė Rasmislavičiūtė-Palionienė supažindino susirinkusiuosius su ES bendros žuvininkystės politikos reformos įgyvendinimu jūriniame sektoriuje. Indrė Šidlauskienė, Žuvininkystės tarnybos direktorė, apžvelgė veiklą žuvų išteklių palaikymo, gausinimo ir žvejybos kontrolės srityje.

Atsižvelgiant į tai, kad būtina užtikrinti tausią žvejybą, kuri remtųsi atsikuriančias ištekliais, turi būti vadovaujamasi mokslininkų rekomendacijomis. Apie šias ir kitas mokslo galimybes susirinkusiesiems kalbėjo Klaipėdos Universiteto Gamtos ir matematikos fakulteto studijų prodekanas Antanas Kontautas.

Klaipėdos žuvininkystės įmonių asociacijos „Jūros žvejys“ pirmininkas Artūras Maželis išdėstė aktualiausius žvejybos Baltijos jūroje sunkumus. Vieni jų objektyvūs, pavyzdžiui, itin prasta žvejybos laivyno būklė, o kiti atsiradę dėl netinkamo žuvininkystės sektoriaus valdymo.

Visuomeninis jūrų žuvininkystės konsultantas Remigijus Sakas, daug metų dirbęs Europos Komisijoje, pažymėjo, kad reglamentai, direktyvos turėtų būti suvokiamos ir naudojamos ne kaip nepakeičiamos taisyklės, o kaip priemonės įgyvendinti valstybės tikslus.

Diskusijoje susirinkę žvejai daug klausimų kėlė dėl nacionalinių teisės aktų. Nepasitenkinimą kelia ir kvotų dalinimo tvarka, ir rengiama nauja Žuvininkystės įstatymo redakcija.

 

Akimirkos iš renginio:

 

 

 

 

 Kaimo reikalų komiteto biuro nuotraukos

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}