2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 

 

 

 

 

Augimas ir užimtumas, piliečių teisių stiprinimas ir svarbesnis Europos vaidmuo pasaulyje bus Italijos prioritetai jai šešis mėnesius pirmininkaujant ES.

Italijos pirmininkavimas sutampa su šešiais pirmaisiais gegužę išrinkto naujo Europos Parlamento veiklos mėnesiais ir naujos trijų (pirmininkaujančios ir pirmininkausiančių) valstybių narių grupės – Italijos ir po jos pirmininkavimą perimsiančių Latvijos ir Liuksemburgo – veiklos pradžia. Šių trijų šalių vyriausybės parengė ateinančių 18 mėnesių ES Tarybos darbo programą.

 

Augimas ir užimtumas

Italija nori paskatinti struktūrines reformas ir inovacijas ES šalyse. Tikslas – skatinti pramonės atgimimą siekiant spręsti nedarbo problemą ir didinti konkurencingumą. Ypač daug dėmesio bus skiriama mažosioms įmonėms ir energetikos bei klimato politikai iki 2030 m.

Italija taip pat ketina skatinti investicijas į vaikų ateičiai itin svarbius sektorius, tokius kaip aplinkos apsauga, infrastruktūra ir skaitmeninės paslaugos.

Dar vienas svarbus klausimas – tvari plėtra, kuris bus nagrinėjamas 2015 m. Milane surengsimoje pasaulinėje parodoje. Jos tema bus „Išmaitinti planetą. Gyvybės energija“.

 

Piliečiams artimesnė Europa

Didėjant nusivylimui Europos integracija, pirmininkaujanti šalis nori mažinti biurokratizmą ir skatinti skaidrumą, atskaitomybę ir skaitmeninimą, kad būtų užtikrintas veiksmingas ES institucijų bendradarbiavimas.

Italija sieks, kad ES atliktų aktyvesnį vaidmenį srityse, kuriose ji gali duoti papildomos naudos, tokiose kaip pagrindinių teisių apsauga ir migracijos ir prieglobsčio politika. Tačiau ji nori, kad ES mažiau veiktų srityse, kurių klausimus veiksmingiau spręsti nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygmenimis.

 

Europa tarptautinėje arenoje

Pirmininkaujanti šalis mano, kad vykdant ES užsienio politiką reikia platesnio požiūrio sprendžiant regioninius ir pasaulinius uždavinius. Daugiausia dėmesio bus skiriama regionams, kurie ribojasi su ES, visų pirma Viduržemio jūros regionui.

Reikės nuolatinės paramos pereinamajam procesui Šiaurės Afrikoje ir Artimųjų Rytų taikos procesui. Italija taip pat telks dėmesį į naujus asociacijos susitarimus su Gruzija, Moldova ir Ukraina.

Į darbotvarkę bus įtrauktos ir derybos dėl prekybos. Italija tikisi paskatinti pažangą derybose su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės.

 

Daugiau informacijos:

Italijos pirmininkavimo programa (anglų k.)

Italijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai internetinis puslapis

Italijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentinio matmens internetinis puslapis

  

Šaltinis: Europos Komisija 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}