2018 m. gruodžio 11 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

KASDIEN NAUJA, LENGVAI SUPRANTAMA IR VISIEMS PRIEINAMA INFORMACIJA APIE LIETUVOS NARYSTĘ EUROPOS SĄJUNGOJE, EUROPOS SĄJUNGĄ IR SEIMO VAIDMENĮ EUROPOS SĄJUNGOS REIKALUOSE

 

 

Daugeliui mūsų sunku ne tik savarankiškai surasti tikslų ir teisingą atsakymą į mums rūpimą klausimą apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, Seimo vaidmenį Europos Sąjungos reikaluose, bet ir suprasti kas vyksta pačioje Europos Sąjungoje bei kaip tai gali pakreipti mūsų kasdieninį gyvenimą.

Siekiant padėti pasiklydusiems informacijos apie Europos Sąjungą lavinoje, kada Lietuva rengėsi stojimui į Europos Sąjungą, 2002 m. Seime buvo įkurtas Europos informacijos centras.  2002 m.- 2007 m. Europos informacijos centras buvo Seimo Europos reikalų komiteto dalis, o nuo 2007 m. tapo savarankišku Seimo kanceliarijos padaliniu ir buvo pavadintas Europos informacijos biuru.

Biuro tikslas – padėti surasti aiškų, tikslų ir teisingą atsakymą kiekvienam klausiančiam ir pateikti kuo išsamesnę informaciją kiekvienam ieškančiam atsakymo internete ar literatūroje.

  

 GERIAUSIA INFORMACIJA TA, KURIOS GALI PASITEIRAUTI PATS - KLAUSK!   

 

TRUMPAI APIE BIURĄ

Seimo Europos informacijos biuras veikia nuo 2002 m. rugsėjo mėn. Biuro misija - teikti informaciją apie Europos Sąjungą ir Seimo vaidmenį Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sąlygomis.
Biuras įkurtas bendradarbiaujant Seimo Europos reikalų komitetui, Europos komitetui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinės Karalystės ambasadai Lietuvoje. Jis yra savarankiškas Seimo kanceliarijos struktūrinis padalinys. Europos informacijos biuras vadovaujasi Seimo kanclerio patvirtintais šiais Biuro nuostatais.
Biure šiuo metu dirba 4 tarnautojai, praktikai atlikti priimami studentai.
Europos informacijos biuro durys atviros visiems lankytojams. Čia veikia skaitykla, vyksta įvairūs renginiai, organizuojamos paskaitos ir seminarai, priimamos lankytojų grupės, užsienio šalių svečiai. 

 

 

RENGINIAI 

Seimo Europos informacijos biure vyksta įvairūs renginiai: Seimo Europos klubo susirinkimai, Europos Savaitės Seime diskusijos, knygų pristatymai, seminarai ir konferencijos,  parodos, socialiniai ir ugdymo projektai bei iniciatyvos, visuomenės susitikimai su Seimo nariais ir Lietuvoje išrinktais Europos Parlamento nariais. Biuras yra atviras visiems lankytojams - kiekvienas gali laisvai dalyvauti biuro organizuojamuose renginiuose bei teikti klausimus renginių pranešėjams, dalyviams. Interneto svetainėje www.eib.lrs.lt skelbiama išsami informacija apie biuro renginius, jų anonsai, pranešimų medžiaga, vaizdo arba garso įrašai, veikia renginių kalendorius.

 

 

 

KLAUSKITE - ATSAKYSIME

Skambinkite, klauskite interneto svetainėje, rašykite elektroniniu paštu, siųskite mums klausimą paštu ar faksu, arba tiesiog užeikite į biurą - atsakysime iškart. Seimo Europos informacijos biurui galite pateikti klausimus Europos Sąjungos tematika. Klausimai turi būti aiškiai ir konkrečiai suformuluoti. Vienoje užklausoje negali būti pateikiami keli klausimai iš skirtingų sričių. Mūsų kontaktai: Adresas: Gedimino pr. 53, Seimo III rūmai, Vilnius, LT-01109;  Tel.: 8 5 239 6600; El. paštas: eib@lrs.lt; svetainėje klausimą galima užduoti rubrikoje Klauskite - atsakome.

 

 

  

LANKYTOJŲ GRUPĖS IR PRANEŠIMAI

Jūsų darbuotojų kolektyvas ar organizacijos nariai norėtų daugiau sužinoti apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir Europos Sąjungą? Atsibodo mokykliniai suolai ir norite surengti pilietinio ugdymo ar istorijos pamoką europine tematika kitoje aplinkoje? O gal dalyvauti žinių viktorinoje ir laimėti prizą?
Tuomet kviečiame atvykti į Seimo Europos informacijos biurą! Paskambinkite telefonu 8 5 239 6600 arba parašykite elektroniniu paštu eib@lrs.lt ir praneškite, kada atvykstate ir kokia tema norėtumėte išgirsti pranešimą. Jūsų grupę maloniai priims kvalifikuoti biuro darbuotojai ir suteiks visą informaciją Jus dominančia tema. Biuro tarnautojai skaito bendro pobūdžio pranešimus apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, Europos Sąjungą, jos istoriją, institucijas, Seimą ir Seimo vaidmenį Europos Sąjungos reikaluose. Jums pageidaujant, parengsime teminį pranešimą, kuris suteiks daugiau žinių konkrečiu klausimu.

 

  

 

SKAITYKLA

Seimo Europos informacijos biure veikia skaitykla europine tematika. Biuro skaitykla - viena didžiausių specializuotų literatūros apie Europos Sąjungą skaityklų visoje Lietuvoje! Ji yra atvira visiems lankytojams. Joje surasite daugiau nei 10 000 vnt. įvairių pavadinimų knygų bei kitų informacinių leidinių europine tematika lietuvių bei užsienio kalbomis.  Informacijos galėsite ieškoti literatūroje bei skaitykloje esančiuose kompaktiniuose diskuose. Kompiuterinį Europos informacijos biuro skaityklos knygų katalogą surasite čia.
Jums reikiamą informaciją, susijusią su Europos Sąjunga, Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, biuro darbuotojai nemokamai atspausdins iš skaitykloje esančių leidinių arba interneto. Leidinius iš Europos informacijos biuro skaityklos fondų galima išsinešti į namus ribotam laikui. Skaityklos kontaktai: Tel.: 8 5 239 6866;  el. paštas: skirmante.stravinskaite@lrs.lt. 

 

 

INTERNETO SVETAINĖ

Seimo Europos informacijos biuro interneto svetainėje www.eib.lrs.lt surasite: kasdien atnaujinamą informaciją iš Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijų; išsamias nuorodas į Europos Sąjungos institucijas bei aktualius dokumentus europine tematika; skaitykloje esančių  leidinių katalogą; informaciją ir registraciją į renginius; galimybę užduoti klausimą ir gauti išsamų atsakymą; naudingą  informaciją įvairiomis su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, Europos Sąjunga, Seimo vaidmeniu Europos Sąjungos reikaluose, susijusiomis temomis; informaciją apie Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius; Europos informacijos biure vykstančių renginių kalendorių.

 

  

 

SOCIALINIAI TINKLAI

Seimo Europos informacijos biuras veikia Facebooksocialiniame tinkle. Biuro paskyra buvo atidaryta 2010 m. Joje pateikiama informacija apie biure vykstančius renginius, talpinami nuotraukų albumai iš vykusių renginių, įdedamos informatyvios žinutės apie svarbiausius įvykius Europos Sąjungoje, Lietuvos narystės Europos Sąjungoje aktualijas, organizuojamos viktorinos, kurių metu atsakant į užduotus klausimus suteikiama galimybė laimėti įvairius prizus, pateikiami atsakymai į socialiniame tinkle gautas užklausas. Kviečiame bendrauti su mumis socialiniame tinkle „Facebook”! 

 

 

BIURO DARBUOTOJAI

Seimo Europos informacijos biure šiuo metu dirba 4 darbuotojai, paprastai stažuojasi 1-2 praktikantai. Biuro kolektyvas maloniai kviečia apsilankyti svečiuose arba interneto svetainėje ir kreiptis ieškant reikalingos informacijos. Europos informacijos biuro darbuotojų kontaktus galima surasti čia.

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Gruodis
    2018     
 
 
{Europa go}