2018 m. gegužės 21 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 

Seimo Europos klubo ir

Seimo Europos informacijos biuro diskusija

 

TAIKINIMO STRATEGIJA IR JOS ĮGYVENDINIMAS GRUZIJOJE

 

 

2011 m. liepos 4 d., 14 val. Seimo Europos informacijos biure vyko Seimo Europos klubo ir Seimo Europos informacijos biuro organizuota diskusija „Taikinimo strategija ir jos įgyvendinimas Gruzijoje“.

Įžanginį žodį tarė Seimo Europos klubo prezidentas Petras Auštrevičius, pranešimą skaitė Gruzijos Ministro Pirmininko pavaduotoja, Reintegracijos ministrė Ekaterina Tkešelašvili (Ekaterine Tkeshelashvili).

Renginyje dalyvavo Seimo nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai, valstybinių institucijų atstovai, diplomatinio korpuso atstovai, akademikai, ekspertai, NVO ir kitų organizacijų atstovai, žiniasklaida.

 

Pradėdamas diskusiją Petras Auštrevičius pristatė pagrindinę diskusijos pranešėją Ekateriną Tkešelašvili kaip patyrusią valstybės tarnautoją ir politikę, baigusią Tbilisio universiteto tarptautinės teisės ir tarptautinių santykių studijas, turinčią įvairios politinės patirties tiek valstybinėse įstaigose (Žmogaus teisių komitetas, Teisingumo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Užsienio reikalų ministerija), tiek tarptautinėse organizacijose (Tarptautinių nusikaltimų tribunolas Hagoje). Petras Auštrevičius taip pat akcentavo, kad Gruzijai svarbiu laikotarpiu 2008 m. Ekaterina Tkešelašvili ėjo užsienio reikalų ministrės pareigas, o šiuo metu ji yra atsakinga už Gruzijos reintegracijos procesų vystymą bei eina Ministro Pirmininko Niko Gilaurio pavaduotojos pareigas.

 

Ekaterina Tkešelašvili pradėdama pranešimą apie Gruzijos vyriausybės priimtą Taikinimo strategiją ir jos įgyvendinimą, pirmiausia, apžvelgė keletą faktų dėl 2008 m. įvykusios dalies Gruzijos teritorijos okupacijos. Gruzijos ministro pirmininko pavaduotoja akcentavo, kad šiuo metu apie 20 procentų Gruzijos teritorijos, tai yra Abchazijos ir Pietų Osetijos regionai, yra užimta Rusijos karių (10 000 karių). Šie du regionai ne tik politiškai, bet ir ekonomiškai valdomi prorusiškų jėgų. Pranešėja teigė, kad Rusijos aktyvus dalyvavimas okupuotose Gruzijos dalyse, rodo, kad Rusija siekia daryti ilgalaikį poveikį okupuotoms teritorijoms. Galima sakyti, kad tuose regionuose vykdoma gruzinų rusifikacija. Politikė, kaip tarptautinės teisės specialistė, akcentavo, kad pagal Ženevos konvenciją, taikomą okupacijai, okupantas negali keisti demografinės okupuotos teritorijos sudėties.

Antra pranešimo dalis buvo apie pačią Taikinimo strategiją ir jos įgyvendinimą. Ekaterina Tkešelašvili sakė, kad Gruzijos vyriausybė turi dvejopą politiką okupacijos problemai spręsti. Pirmiausia, okupacijos problema nėra trumpalaikė, todėl reikia derėtis su Rusija, kad pasikeistų saugumo situacija šiuose regionuose. Antra politikos dalis yra Taikinimo strategija, kuria bandoma laimėti laiko, kurį galima būtų išnaudoti palankių politinių sprendimų priėmimui. Anot pranešėjos, Taikinimo strategijos tikslas yra atgaivinti ir išlaikyti etninių mažumų, skirtingų amžiaus grupių žmonių santykius, tam, kad, kai ateis laikas spręsti okupacijos problemą, žmonės būtų pasiruošę grįžti į savo namus ir taikiai bei draugiškai gyventi. Ministro pirmininko pavaduotoja akcentavo, kad Gruzijos situacija nėra panaši į Balkanų ir 2008 m. karas Gruzijoje nėra pagrįstas etninių mažumų problemomis. Gruzijoje etninių mažumų teisės visada buvo gerbiamos. Politikė atkreipė dėmesį, kad strategijos įgyvendinimas yra pradedamas šiemet. Pirmas įgyvendinimo žingsnis yra socialinės gerovės užtikrinimas (medicinos paslaugų tiekimas, švietimo vystymas) regionuose, kaip vienas iš būdų sujungti žmonės. Antras strategijos įgyvendinimo metodas yra ekonominių santykių vystymas tarp regionų, tai ir verslo plėtra, pigesnis Abchazijos, Pietų Osetijos gyventojų prekių įsigyjimas Gruzijos teritorijoje, judėjimo laisvės tarp regionų išlaikymas.

 

 

DISKUSIJOS PROGRAMA

 

DISKUSIJOS VAIZDO ĮRAŠAS:

 

Originalo k.

Su vertimu į lietuvių k.

Su vertimu į anglų k.

 

Diskusijos akimirkos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

 

Seimo Europos klubas

Seimo Europos informacijos biuras

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
 
 
{Europa go}