2018 m. gegužės 21 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

2011 m. sausio 1 d. pirmininkavimą  Europos Sąjungos Tarybai pusei metų perimė Vengrija. Vengrija pakeitė nuo 2010 m. liepos 1 d. pirmininkavusią Belgijos Karalystę ir baigs Ispanijos-Belgijos-Vengrijos „trio“ pirmininkavimą.  Laikydamasi kartu paruoštos bendros 18 mėnesių darbo programos, Vengrija išskyrė ir savo pirmininkavimo prioritetus.

2010 m. gruodžio mėn. buvo paskelbti preliminarūs Vengrijos pirmininkavimo ES 2011 m. I pusmetį prioritetai.

2011 m. sausio 19 d. Vengrijos Ministras Pirmininkas Viktor ORBAN pristatė galutinę pirmininkavimo programą Europos Parlamento plenariniame posėdyje. Pristatymo ir debatų vaizdo įrašą galite rasti čia.

 

Pagrindinis Vengrijos pirmininkavimo dėmesys bus skirtas ekonomikai ir darbo vietų kūrimui, o pagrindinis principas - žmogiškasis faktorius.

 

Išskiriamos 4 prioritetinės sritys:

 

Vengrijos Parlamento rūmai, Budapeštas1.Užimtumas, darbo vietos, socialinė įtrauktis ir Europos socialinis modelis. Šiame prioritete kalbama apie strategiją ES2020, skaitmeninę darbotvarkę, efektyvų išteklių naudojimą, strategiją dėl romų integracijos, Bendrosios rinkos aktą, Europos patentą ir kitus klausimus.

2.Stipresnė Europa - kūrimas ant pamatų ir išsaugojimas ateičiai. Šiame prioritete pagrindinis dėmesys ES bendrosioms politikoms - sanglaudos politikai, žemės ūkio politikai, energetikos politikai (dėl pastarosios 2011 m. vasario 4 d. vyks specialus ES Tarybos posėdis, kuriame turėtų būti pateiktos bendros gairės dėl harmonizacijos, infrastruktūros gerinimo ir finansavimo). Taip pat bus kalbama apie vandens politiką, bioįvairovę, Dunojaus strategiją ir t.t.

3. Sąjunga artimesnė piliečiams. Kalbama apie Stokholmo programos įgyvendinimą, migracijos klausimus, pagrindinių teisių chartijos įgyvendinimą, Šengeno zonos plėtrą ir kt.

4. Atsakinga plėtra ir globalus įsitraukimas. Vengrija sieks užbaigti derybas dėl plėtros su Kroatija bei skirs prioritetinį dėmesį Vakarų Balkanų problemoms. Taip pat kalbama apie Europos išorės veiksmų tarnybos kūrimą, Europos kaimynystės politikos Rytų partnerystę (šiuo klausimu vyks Rytų partnerystės Vadovų susitikimas 2011 m. gegužės 26 d.) ir kt.

 

Sutarties keitimas. Vengrija sieks, kad pakeitimų būtų kuo mažiau ir kad nebūtų pradėtos diskusijos jokiais naujais papildomais klausimais.

 

Herojaus aikštė, BudapeštasTarpparlamentiniai renginiai. Vengrijos parlamentas ketina surengti 8 tarpparlamentinius renginius Budapešte (sąrašas pridedamas). Briuselyje kartu su Europos Parlamentu planuojamas vienas jungtinis parlamentinis posėdis Vakarų Balkanų tema (Slovėnijos pirmininkavimo metu surengto jungtinio parlamentinio posėdžio ta pačia tema tęsinys). Renginio data - 2011 m. balandžio 13-14 d.

Gali būti surengtas ir vienas jungtinis komitetų posėdis drauge su Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetu energetikos klausimais.

 

COSAC. 2011 m. vasario 10-11 d. vyksiančio COSAC delegacijų pirmininkų susitikimo darbotvarkėje bus numatytas pasikeitimas nuomonėmis dėl Europos Komisijos 2011 m. darbų programos. COSAC plenariniame posėdyje bus greičiausiai kalbama apie Europos semestrą ir kitus politinius klausimus. Techninių klausimų neturėtų būti. Nebus kalbama nei apie subsidiarumo patikras, nei apie darbo tvarkos taisyklių keitimą. Danijos parlamentas kelia kalbų režimo klausimą, bet kol kas neaišku, ar tai bus aptariama. Taip pat abejojama ir dėl to, ar bus diskutuojamas Europos Komisijos 2012 m. darbų programos rengimas.

 

Daugiau informacijos:

 

Vengrijos pirmininkavimo programa (anglų kalba).

Vengrijos pirmininkavimo ES 2011 m. I pusmetį tarpparlamentinių renginių Budapešte sąrašas (anglų kalba).

„Trio“ pirmininkavimo programa (Bendri Ispanijos, Belgijos ir Vengrijos 18 mėnesių laikotarpio pirmininkavimo prioritetai, anglų k.).  

Vengrijos Parlamento Pirmininkavimo svetainės internete - www.parlament-eu2011.hu ir www.parliament-eu2011.eu.

Vengrijos Vyriausybės Pirmininkavimo svetainės internete - www.eutrio.hu  ir www.eu2011.hu - pradėjusi veikti nuo 2010 m. gruodžio 20 d.

Vengrijos Parlamento svetainė internete

Turizmas Vengrijoje: http://www.hungary.com/ 

 

 

Šaltiniai:

 

Europos Parlamentas

Vengrijos Parlamento pirmininkavimo interneto svetainė

Živilė Pavilonytė Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinė atstovė ES

 

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
 
 
{Europa go}