2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva pirmą kartą pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Tai didelė atsakomybė Lietuvai ir jos valstybės tarnybai, bet kartu ir galimybė pristatyti šalį, sustiprinti ryšius Europoje ir prisidėti prie visos Europos piliečių gerovės kūrimo.

2013 m. antrąjį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkavusios Lietuvos pasiekimai:

  • Patikima Europa. Pirmininkaujanti Lietuva užsibrėžė stiprinti ES valstybių narių finansinį sektorių ir viešuosius finansus, o ES ekonomiką orientuoti į augimą, efektyvų valdymą ir tvirtesnį socialinį matmenį. Pirmininkaujant Lietuvai padėtas pagrindas Bankų sąjungai, skirtas dėmesys ES valstybių narių atsakingai ekonomikos politikai, priimti svarbūs teisės aktai, kurie stiprina      ES piliečių finansinių interesų apsaugą, stiprina jų teises.
  • Auganti Europa. Siekiant išlaikyti ir sustiprinti ekonomikos atsigavimą Europoje, pirmininkaujanti Lietuva pasiekė, kad būtų laiku patvirtintas į augimą orientuotas daugiametis ES biudžetas. Priimtos svarbios priemonės užimtumui didinti, ypač skiriant dėmesį jaunimui. Pabrėždama į ateitį orientuotos vidaus rinkos stiprinimą, pirmininkaujanti Lietuva davė postūmį vidaus rinkos kūrimui skaitmeninės darbotvarkės ir energetikos srityse. Priimti svarbūs sprendimai piliečių sveikatos apsaugos srityje. Patvirtinta makroregioninių strategijų pridėtinė vertė. ES pademonstravo atsakomybę už galimus neigiamus klimato kaitos ir poveikio aplinkai padarinius.
  • Atvira Europa. Siekdama atviros Europos pirmininkaujanti Lietuva suteikė naują postūmį Rytų partnerystės programai ir konkrečiais veiksmais rėmė ES plėtros politiką. Per pirmininkavimo mėnesius pasiekta reikšminga pažanga stiprinant transatlantinę prekybą ir kitas prekybos politikos sritis, sustiprintas ES  vaidmuo globaliame pasaulyje.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. Programa

Kas yra kas? Pirmininkavimo gidas

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai oficiali interneto svetainė

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai Parlamentinio matmens oficiali interneto svetainė

Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai: faktai ir skaičiai

 

Šaltinis:

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai oficiali interneto svetainė

 

 


 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}