2018 m. gruodžio 11 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

IPEX IR SEIMAS

 

Tarpparlamentinė ES informacijos mainų sistema – IPEX (angl. Interparliamentary EU Information Exchange) sukurta vadovaujantis 2000 m. Romoje vykusios ES parlamentų pirmininkų konferencijos rekomendacija.

IPEX tikslai – palengvinti tarpparlamentinį bendradarbiavimą Europos Sąjungoje suteikiant parlamentams galimybę elektroniniu būdu keistis su ES susijusia informacija ir nuomonėmis apie parlamentinę priežiūrą, įskaitant subsidiarumo aspektus, tvarkyti tarpparlamentinių posėdžių kalendorių. Be to, IPEX didina skaidrumą ir nacionaliniams parlamentams pirmą kartą suteikė galimybę skelbti savo dokumentus visiems ES nacionaliniams parlamentams, Europos Parlamentui ir šalių kandidačių parlamentams skirtoje interneto svetainėje.

IPEX interneto svetainėje www.ipex.eu taip pat skelbiama informacija ir dokumentai apie tris tarpparlamentines konferencijas: ES parlamentų pirmininkų konferenciją, Tarpparlamentinę bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferenciją ir Tarpparlamentinę Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferenciją

IPEX interneto svetainėje yra ir tarpparlamentinių renginių kalendorius, kuriame pateikiama informacija apie visus tarpparlamentinius posėdžius, susijusius su ES. Be to, IPEX pateikiama informacija apie kiekvieną ES nacionalinį parlamentą ar parlamento rūmus,  svarbių interneto svetainių ir duomenų bankų nuorodos ir nuorodos į nacionalinių parlamentų interneto svetainių puslapius, susijusius su ES. 

Lietuvos Respublikos Seimas šiuo metu pirmininkauja IPEX valdybai. 2014 m. sausio 26–27 d. ES parlamentų generalinių sekretorių susitikime Vilniuje generaliniai sekretoriai patvirtino Lietuvos Respublikos Seimą naujuoju IPEX valdybos pirmininku.

 

2014 m. sausio 26–27 d. ES parlamentų generalinių sekretorių susitikimas

Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje

 

Taigi po 2014 m. balandžio 6–8 d. Seime vykusios ES parlamentų pirmininkų konferencijos Seimas iš Vokietijos Federacinės Respublikos Bundestago perėmė pirmininkavimą IPEX valdybai.

Pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį metu Lietuvos Respublikos Seimas užsitikrino aktyvaus, iniciatyvaus ir kompetentingo parlamento sprendžiant ES reikalus reputaciją. Seimo paskyrimas pirmininkauti IPEX valdybai yra aukštas atlikto darbo, Seimo kanceliarijos gebėjimų ir žmogiškųjų išteklių įvertinimas.

IPEX valdybos pirmininkas yra atsakingas už IPEX veiklos koordinavimą iš esmės: tolesnės IPEX plėtros strategijos kūrimą, IPEX valdybos ir Centrinės pagalbos tarnybos (angl. Central Support), darbo grupių posėdžių rengimą, metinių IPEX korespondentų susitikimų organizavimą, metinių IPEX veiklos ataskaitų parengimą ir pristatymą Europos Sąjungos parlamentų generalinių sekretorių susitikimuose ir pan.

IPEX gairės numato, kad IPEX valdyba skiriama vienerių metų kadencijai – nuo vienos ES parlamentų pirmininkų konferencijos iki kitos. Todėl, po 2015 m. balandžio 21–22 d. Romoje vyksiančios ES parlamentų pirmininkų konferencijos, pirmininkavimą IPEX valdybai iš Seimo turėtų perimti kitas parlamentas.

 

2014 m. balandžio 25 d. IPEX valdybos posėdis Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje

 

IPEX valdyba yra atsakinga už IPEX sistemos administravimą ir prižiūri kaip veikia Centrinė pagalbos tarnyba. IPEX valdybos posėdžiai rengiami 2-4 kartus per metus tiek IPEX valdybai pirmininkaujančiame parlamente, tiek ir Briuselyje. Šiuo metu IPEX valdyboje taip pat atstovaujami Vokietijos, Kipro, Italijos, Danijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Portugalijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos parlamentai ir Europos Parlamentas. COSAC, Europos parlamentinių tyrimų ir dokumentų centro (ECPRD), Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos atstovai dalyvauja IPEX valdybos darbe stebėtojų teisėmis.

 

2014 m. birželio 27 d. IPEX valdybos posėdis Vilniaus Universiteto Botanikos sode, Vilniuje

 

2014 m. birželio 27 d. IPEX valdybos posėdis Vilniaus Universiteto Botanikos sode, Vilniuje

 

IPEX centrinė pagalbos tarnyba kartu su IPEX informacijos pareigūnu atlieka kasdieninę IPEX interneto svetainės priežiūrą ir gali padėti nacionaliniams korespondentams atlikti savo darbą.

 

2014 m. balandžio 24 d. IPEX centrinės pagalbos tarnybos posėdis Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje

 

Be interneto svetainės IPEX turi korespondentus, kurie atsakingi už kasdieninę nacionalinių puslapių priežiūrą ir ryšių palaikymą su Centrine pagalbos tarnyba. Šie korespondentai yra ir kontaktiniai asmenys, į kuriuos galima kreiptis su IPEX susijusiais klausimais. Kiekvienas parlamentas gali paskirti iki dviejų IPEX korespondentų. Taip pat skiriami IPEX korespondentų pavaduotojai. Lietuvos Respublikos Seimo IPEX korespondentas yra Europos reikalų komiteto patarėjas Matas MALDEIKIS.

 

2014 m. spalio 9–10 d. metinis IPEX korespondentų susitikimas Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje

 

IPEX valdyba skiria IPEX informacijos pareigūną (angl. IPEX Information Officer), kuris dirba Europos Parlamento suteiktose patalpose Briuselyje. Darbo užmokestis IPEX informacijos pareigūnui mokamas iš nacionalinių parlamentų lėšų, gaunamų lygiomis dalimis pagal nacionalinių parlamentų bendro finansavimo susitarimą. Šis pareigūnas aptarnauja IPEX sistemą, kartu su Centrine pagalbos tarnyba rūpinasi IPEX interneto svetainės palaikymu ir priežiūra, padeda nacionalinių parlamentų IPEX korespondentams, konsultuoja juos techniniais ir kitais darbo su IPEX sistema klausimais.

IPEX – tai labai svarbus ir neatsiejamas tarpparlamentinės komunikacijos elementas. Pirmininkavimas IPEX valdybai yra dar vienas etapas toliau plėtojant tarpparlamentinį bendradarbiavimą, gerinant tarptautinę komunikaciją ir Lietuvos Respublikos Seimo tarptautinį matomumą.

Daugiau informacijos www.ipex.eu.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Gruodis
    2018     
 
 
{Europa go}