2018 m. gegužės 21 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 

 

SEIMO EUROPOS KLUBO IR

SEIMO EUROPOS INFORMACIJOS BIURO DISKUSIJA

 

Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030 – kelias į kitą tūkstantmetį“

 

 

DISKUSIJOS VAIZDO ĮRAŠAS:

 lietuvių k.

originalo k.

su vertimu į anglų k.

 

RENGINIO PROGRAMA

2011 m. liepos 8 d.

Seimo Europos informacijos biuras

Seimo III rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius

 

2011 m. liepos 8 d., 14.00 val. Seimo Europos informacijos biure vyko Seimo Europos klubo ir Seimo Europos informacijos biuro organizuota diskusija VALSTYBĖS PAŽANGOS STRATEGIJA „LIETUVA 2030 – KELIAS Į KITĄ TŪKSTANTMETĮ“.

Įžanginę kalbą tarė Seimo Europos klubo prezidentas Petras AUŠTREVIČIUS, pagrindinį pranešimą skaitė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius KUBILIUS, pranešimus skaitė Všį "Geros valios projektai" vadovas Tadas LANGAITIS, UAB „Omnitel“ prezidentas, „Augink atsakingai“ ir „Šeimų universiteto“ projektų iniciatorius Antanas ZABULIS, Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktorius Edgaras LEICHTERIS.

 

Diskusijoje dalyvavo chemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, vienas iš biotechnologijų kompanijos „Fermentas“ vadovų, 16 išradimų autorius Viktoras BUTKUS, VU TSPMI tarybos narys Jonas ČIČINSKAS, Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas ALIŠAUSKAS, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) prezidentas ir žurnalo „Pasaulio Lietuvis“ redaktorius Kęstutis PIKŪNAS, Žinių ekonomikos forumo Švietimo komiteto vadovė, Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentė Erika FURMAN, Ministro Pirmininko patarėjas Liutauras KAZLAVICKAS, Ministro Pirmininko patarėjas Ignas BRAZAUSKAS, kiti akademikai, apžvalgininkai, ekspertai, diplomatinio korpuso ir NVO atstovai.

Andrius Kubilius savo pranešimą pradėjo nuo strategijos idėjos užuomazgos. Strategija gimė vyriausybės, verslo bei akademikų iniciatyva Kovo 11- osios dvidešimtmečio proga (2010 m. kovo 11 d.). Strategijai - Lietuvos vizijai 2030 metais -  kurti buvo suburta Valstybės pažangos taryba. Ministro Pirmininko teigimu, ši strategija iš kitų strategijų išsiskiria platesniu suvokimu, ko reikia Lietuvos visuomenei, kad ji būtų iniciatyvi ir globaliai konkurencinga XXI amžiaus pirmosios pusės tarptautiniame kontekste. Antrojoje savo pristatymo dalyje A. Kubilius kalbėjo apie strategijos tikslus ir stipriąsias jos puses. Pagrindiniai strategijos tikslai - Lietuvos ir jos visuomenės modernumas bei gebėjimas konkuruoti. Premjeras A. Kubilius strategiją padalijo į tris pagrindines sritis. Pirma, modernus, dinamiškas valstybinis aparatas. Antra, moderni ekonomika. Trečia, visuomenės savivokos, tapatybės ir konkurencingumo stiprinimas. A.Kubilius taip pat atsakė į kritiką dėl strategijoje aiškiai neišskiriamo nacionalinės kultūros klausimo. Ministras Pirmininkas teigė, kad šis aspektas yra įtrauktas į visuomenės savivokos  punktą, nes kultūra šioje strategijoje yra suprantama plačiąja prasme.

 

Tadas Langaitis, “Geros valios projektai” organizacijos vadovas, vykdantis projektus/diskusijas įvairiuose Lietuvos miesteliuose, teigė, kad, kaip ir daugelis Lietuvos gyventojų, pradžioje jis šia strategija netikėjo. Tačiau matydamas daug savo darbais Lietuvą garsinančių žmonių įsitikino, kad lietuviai gali ir moka, tačiau netiki savimi. Todėl, pasak T. Langaičio, strategijos tikslas yra skatinti visuomenės iniciatyvumą, pasitikėjimą savimi, savo miestu, savo šalimi. Kalbėdamas T. Langaitis akcentavo pagrindines strategijos kūrimo metu išgrynintas iniciatyvas: poreikį sukurti realią savivaldą, kuri prasidėtų bendruomenės lygmenyje, būtinybę ugdyti Lietuvos visuomenės kritišką mąstymą, lyderystę, komandinį darbą, skatinti mokytis visą gyvenimą, sukurti pažangią mokslinę aplinką, turtingą kultūrinę terpę, vienyti lietuvius visame pasaulyje ir skatinti ekologinės savimonės vystymąsi.

 

UAB „Omnitel“ prezidentas, „Augink atsakingai“ ir „Šeimų universiteto“ projektų iniciatorius Antanas Zabulis teigė, kad 2030 metais veiksiantys dėsniai bus  gebėjimas keistis, konkurencija su pačiu savimi, nelinijinis mąstymas, asmenybės jėga, lyderystė. Todėl A. Zabulis akcentavo, kad siekiant tapti sumanios ekonomikos valstybe, Lietuvai reikia didelės kompetencijos, sumanumo, veržlumo, atvirumo ir lyderystės. Jo teigimu, Lietuvoje yra trys visuomenės sluoksniai - skaitmeninė visuomenė, kuri prisitaiko prie sparčiai besikeičiančios aplinkos, senesnė karta bei „viduriukas“. Pranešėjas kaip pavyzdį pateikė Pietų Korėjos strategiją, kuria siekiama, kad šalies visuomenė gyventų harmoningai ir nebūtų jos išsiskaidymo sluoksniais. A. Zabulis teigė, kad trijų Lietuvos visuomenės sluoksnių suvienodinimas padėtų įgyvendinti strategijos tikslus ir Lietuvoje atsirasti trims milijonams kūrėjų.

 

Edgaras Leichteris, organizacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktorius, savo kalboje plačiau aptarė valstybės pažangai trukdančius veiksnius, susijusius su valstybės valdžios uždarumu. E.Leichteris teigė, kad valstybės valdyme yra trys pagrindinės problemos: pirma, valstybės tarnautojų kompetencijos trūkumas, antra, tarpinstitucinio bendradarbiavimo trūkumas, trečia, įvairių politikos projektų rezultatyvumo nebuvimas. E. Leichterio teigimu, efektyvus šių problemų sprendimas priartintų prie strategijos tikslų įgyvendinimo.

 

Po pranešimų vykusioje diskusijoje pasisakė kiti Valstybės pažangos tarybos nariai, klausimus uždavė ir savo nuomones, komentarus bei pasiūlymus, kuriuos vertėtų įtraukti į Valstybės pažangos strategiją, išsakė renginio LR Seimo nariai, verslo, kultūros ir mokslo sričių atstovai, visuomeninių organizacijų nariai.

 

DISKUSIJOS AKIMIRKOS:

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖKOJAME UŽ DALYVAVIMĄ!

 

***

 

Valstybės Pažangos Strategijos paskirtis – kurti tokią aplinką, kuri sudarytų sąlygas skleistis pažangos vertybinėms nuostatoms. Išskiriamos trys esminės pažangos sritys – visuomenė, ekonomika ir valdymas. Šių sričių pokyčiai įtvirtins pažangos vertybines nuostatas. Pažangos vertybės taps sąmoningu žmogaus siekiu kiekvienoje iš pažangos sričių, o viešojoje politikoje – svarbiausiais vertinimo kriterijais priimant strateginius sprendimus.

„Mes galime – susitelkime“ yra galingiau nei vienišas „Aš galiu“. Tikime, kad Strategija „Lietuva 2030“ taps visuomenės susitarimu, jos sąmoninga valios ir apsisprendimo išraiška, kviečiančia įtvirtinti vertybes ir kartu kurti modernią, veržlią, atvirą pasauliui, savo nacionalinį tapatumą puoselėjančią stiprią valstybę. Tad susitarkime, kad „Lietuva 2030“ – mūsų sėkmės kelias, ir eikime juo drauge" (Valstybės pažangos taryba).

 

Plačiau apie strategiją: www.lietuva2030.lt  

 

 

 

Seimo Europos klubas

Seimo Europos informacijos biuras

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
 
 
{Europa go}