2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 
 

Filmo „IŠGYVENIMO PAMOKOS. POKALBIAI SU SIMONU VYZENTALIU“

peržiūra ir diskusija

Seimo Europos informacijos biure buvo organizuojama filmo „Išgyvenimo pamokos. Pokalbiai su Simonu Vyzentaliu“ peržiūra ir diskusija. Renginį organizavo Seimo Europos klubas drauge su Inos ir Maiklo Rogatchi fondu (Inna&Michael Rogatchi foundation), Vilniaus žydų viešąja biblioteka ir Tarptautine nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisija.

Šis naujas Inos Rogatchi filmas yra skirtas Krištolinės nakties atminimo 75-ajai sukakčiai pažymėti. Autorė taip pat planuoja išleisti knygą „Nusivylimo ir vilties žvaigždės. Asmeninis požiūris į Holokaustą“.

„Krištolinė naktis simbolizuoja naujo šių laikų istorijos laikotarpio – blogio viešpatijos žemėje – pradžią. Šiam laikotarpiui būdingi metodiški didelio masto esminiai žmogaus prigimties ir psichikos pokyčiai, susivedantys į visišką žmogiškumo atmetimą. Norint pasipriešinti tokiam visaapimančiam tyčiniam blogiui, būtina buvo išlikti žmonėmis, tačiau tam reikėjo be galo daug jėgų. Paradoksalu, kad tokios stiprybės turėjo būtent fiziškai pažeidžiamiausi, naikinami iš išskaičiavimo, planingai ir sadistiškai kaip gyvuliai. „Išgyvenimo pamokos“ – tai filmas apie šią esminę kovą. Filme gvildenami šios kovos psichologinis, moralinis, dvasinis, žmogiškasis ir metafizinis aspektai“, – rašoma I. Rogatchi apybraižoje „Išgyvenimo pamokos“.

Dokumentinis filmas „Išgyvenimo pamokos“ – tai psichologinio, moralinio, dvasinio, sociologinio, žmogiškojo ir metafizinio holokausto aspektų dokumentinis tyrimas bei holokausto pamokų aktualumo mūsų laikais įvertinimas. Filmas yra paremtas legendinės asmenybės – Simono Vyzentalio (Simon Wiesenthal) – įžvalgomis. Jame pateikiami I. Rogatchi istorinio tyrimo rezultatai, panaudota reta Mauthauzeno koncentracijos stovykloje filmuota medžiaga. Taip pat šiame filme yra pristatoma daugybė esminių įžvalgų apie istorinius įvykius ir asmenybes: Adolfo Eichmano (Adolf Eichmann) paieškos, visuomenei nežinomas S. Vyzentalio ir Ernsto Kaltenbrunerio (Ernst Kaltenbrunner) susitikimas, Aną Frank (Anne Frank) suėmusio karininko paieškos, vis dar neišaiškintas Raulio Valenbergo (Raoul Gustav Wallenberg) likimas. Filmas „Išgyvenimo pamokos“ užsakytas į „Yad Vashem“ nuolatinę filmų kolekciją – vieną garsiausių pasaulyje skaitmeninių filmų bibliotekų, kurioje saugomi visų žanrų filmai apie Holokaustą. Prieš tai „Yad Vashem“ nuolatinė kolekcija buvo papildyta dar dviem I. Rogatchi filmais – „Kelias“ ir „Šviesos melodija.“

I. Rogatchi – pasaulinio garso rašytoja, šių laikų istoriją tyrinėjanti mokslininkė ir kino režisierė. Ji vadovaujasi autorinės režisūros stilistika ir koncepcija, plėtoja metaforinės dokumentikos žanrą. Jos filmai susilaukė sėkmės įvairiuose pasaulinio garso tarptautiniuose kino festivaliuose, Kanų MIP mugėje, Skandinavijos dokumentinių filmų forume, Baltijos šalių filmų savaitėje ir kt., jie rodyti daugiau kaip 25 pasaulio valstybėse.

Renginio nuotraukos:

 

 

 

 

 

 

 

Seimo Europos informacijos biuro nuotraukos

 

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}