2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

Latvijos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai 2015 m. I pusmetis                 

Pirmininkavimas Europos Sąjungos (ES) Tarybai – tai galimybė kiekvienai valstybei narei, nepaisant jos dydžio, daryti įtaką ES darbotvarkei.2015 m. sausio 1d. pirmininkavimą ES Tarybai pusei metų iš Italijos perėmė Latvija, pirmininkaujanti ES Tarybai pirmą kartą. Ji yra antroji Italijos, Latvijos ir Liuksemburgo „trio“ valstybė, kuri pratęs 18 mėnesių pirmininkavimo programos įgyvendinimą.

Latvija, kaip ir kiekviena valstybė pirmininkaujanti ES Tarybai, išsikėlė tikslus, kuriuos sieks įgyvendinti per2015 m. pirmąjį pusmetį. Latvijos vizija – konkurencinga, skaitmeninė, jungianti ir stipri pasaulyje Europa. Taigi ši Baltijos valstybė žada:

Skatinti ES konkurencingumą

Siekiant padidinti ekonomikos ir darbo vietų augimą Latvija pirmininkavimo metu ketina paremti ekonominės politikos reformą bei nuoseklią darbo rinkos politiką. Taip pat žada prisidėti prie bendrosios rinkos užbaigimo proceso, įskaitant keturių laisvių ir rinkos liberalizavimo stiprinimą. Be to, ketinama didinti ES pramonės, verslininkų konkurencingumą, stiprinti išorinę prekybą, palengvinti investicijų galimybes bei gilinti ekonominę ir pinigų sąjungą.

Siekti ES technologinio potencialo išnaudojimo

Vienas pagrindinių politinių Latvijos prioritetų yra informacijos ir komunikacijos technologijų, kaip ekonominio variklio, augimas. Paskutiniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) viršūnių susitikime buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Šiaurės ir Baltijos regionas sukurtų bendrą technologijų rinką ir tokiu būdu taptų vienas iš lyderiaujančių ES. Todėl bus siekiama reformų telekomunikacijų, autorinių teisių apsaugos ir kibernetinio saugumo srityse.                                                  

Sustiprinti ES vaidmenį pasaulyje

Vienas pagrindinių Latvijos tikslų yra ekonominis vystymasis bei bendradarbiavimo skatinimas su ES Rytų partnerystės valstybėmis ir Centrine Azija. Taip pat pirmininkavimo metu Latvija žada siekti ekonominių ir politinių santykių sustiprinimo, bevizio režimo išplėtimo Moldovoje ir Baltarusijoje, aktyviau plėtoti saugumo ir gynybos politiką, prisidėti prie naujos migracijos politikos kūrimo.

Be minėtų pagrindinių prioritetų, Latvija taip pat tikisi prisidėti prie Europos Tarybos penkių metų Strateginės darbotvarkės įgyvendinimo tokiose srityse, kaip piliečių apsauga, Energetinė Sąjunga ir laisvės, saugumo bei teisingumo užtikrinimas.

Per pusmetį ketinama surengti apie 200 įvairaus lygmens renginių Latvijoje ir apie 1500 renginių Briuselyje bei Liuksemburge. Vienas pagrindinių renginių – Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, taip pat planuojama surengti 10 neformalių ES valstybių ministrų susitikimų.

 

Daugiau informacijos:

Latvijos Pirmininkavimo ES Tarybai puslapis internete - http://www.es2015.lv/en/.

„Trio“ Pirmininkavimo programa - http://italia2014.eu/en/news/post/the-presidency-trio-programme-is-on-line/.

Latvijos Pirmininkavimo ES Tarybai programa - http://www.mfa.gov.lv/data/lv_pres_prog_2015_en-final.pdf.

Latvijos Pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens internetinis puslapis -  http://www.parleu2015.lv/en.

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}