2018 m. birželio 22 d.
Naujienos
Apie biurą
ES reikalų svarstymas Seime
Europos Parlamento nariai iš Lietuvos
Bendra informacija apie ES
Euras Lietuvoje
Europos Sąjungos institucijos
Aktualūs dokumentai
Klauskite - atsakome
Skaitykla
Seimo EIB renginiai
Europos Savaitė Seime
Seimo Europos klubas
Pirmininkavimas ES Tarybai
IPEX ir Seimas

 

 

Prisijungimo vardas: 

Slaptažodis: 
Prisiminti
 

 LIUKSEMBURGO PIRMININKAVIMAS EUROPOS SĄJUNGOS TARYBAI

 

Nuo 2015 m. Liepos 1 d. iki Gruodžio 31d., Liuksemburgas, jau dvyliktąjį kartą pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Per šešis pirmininkavimo mėnesius, Liuksemburgas turės galimybę nustatyti Europos Sąjungos Tarybos darbotvarkę rengiant ir pirmininkaujant Tarybos posėdžiams. Liuksemburgas yra trečioji šalis Italijos, Latvijos, Liuksemburgo "trio" pirmininkavime vykdant aštuoniolikos mėnesių programą. Liuksemburgo programos prioritetai apima darnaus vystymosi iniciatyvas, socialinę sanglaudą, Europos Sąjungos politikos nuoseklumą, konkurencingumą ir vaidmens stiprinimą pasaulinėje arenoje.

 

PIRMININKAVIMO PRIORITETAI:

 

Investicijų skatinimas, siekiant didinti augimą ir užimtumą

 

Bus siekiamas įgyvendinti Europos strateginių investicijų fondo projektas, kuris yra bene svarbiausia Investicijų plano Europai dalis. Šio projekto tikslas didinti Europos konkurencingumą ir skatinti ilgalaikį ekonomikos augimą. Pirmininkaujant, Liuksemburgas taip pat skirs dėmesio kosmoso pramonei (kurioje Europa šiuo metu yra viena iš lyderių), vykdant bendrą Europos industrinę politiką ir diskutuojant apie Europos Sąjungos kosmoso strategijos planus ateityje. Taip pat bus remiamos darnaus vystymosi iniciatyvos, paremtos įvairiais tyrimais ir inovacija. Tokiu būdu bus siekiama padidinti konkurencingumą ir užimtumą, tuo pačiu skatinant socialinę sanglaudą ir aplinkos gerovę. Liuksemburgo pirmininkavimo metu taip pat vyks derybos dėl Europos Sąjungos 2016 m. biudžeto.


ES socialinės dimensijos gilinimas

 

Po finansinės krizės susilpnėjusi Europos socialinė dimensija bus gilinama investuojant į žmogiškąjį kapitalą. Liuksemburgas taip pat tikisi pagerinti socialinį valdymą pačioje Europos Sąjungoje ir, ypatingai, euro zonoje. Ypatingas dėmesys taip pat bus skiriamas moterų užimtumo didinimui ir subalansuotos vyrų ir moterų reprezentacijos politinių ir ekonominių sprendimų priėmime siekimui, kadangi šie veiksniai yra vieni iš konkurencingumo faktorių. Visuomenės sveikatos srityje diskusijose dominuos inovacijos ir pacientų temos. Tarp prioritetų -  bandymas realizuoti reguliavimo sistemą, leisiančią piliečiams greitai ir saugiai gauti aukštos kokybės produktus, taip pat pagerinto priėjimo prie personalizuotos medicinos ir geresnio rūpinimosi pacientais su dimencija svarstymas. Švietimo srityje, bus bandoma geriau atsižvelgti į mokinių skirtingumą ir kalbinę įvairovę. Taip pat bus bandoma skatinti jaunimo įsitraukimą į politinį gyvenimą.


Migracijos valdymas, apjungiant laisvę, teisingumą ir saugumą

 

Po įvykių Viduržemio jūroje, migracijos valdymas tampa vis didesniu prioritetu. Todėl Liuksemburgo pirmininkavimo metu, bendradarbiaujant su trečiosiomis šalimis bus bandoma saugoti migrantų gyvybes ir vykdyti efektyvią imigracijos politiką. Laisvės srityje, Liuksemburgas skatins pradėti Europos žmogaus teisių konvencijos priėmimo procesą. Saugumo srityje, Liuksemburgas pirmininkavimo metu stengsis užtikrinti nuoseklų Europos Sąjungos atsaką į kovą su terorizmu. Tai apima ir Europos keleivio duomenų įrašų reglamentavimą. Tačiau vienas didžiausių saugumo prioritetų per ateinančius šešis mėnesius atnaujinti Europos Sąjungos vidaus saugumo strategijas, kaip atsaką į Europos Sąjungos piliečių saugumui keliamas grėsmes (užsienio kovotojai, nusikaltimai aplinkai, kibernetiniai nusikaltimai). Teisingumo srityje, tarp prioritetų -  Europos Sąjungos teisingumo teismo reforma, o vienas iš svarbesnių planuojamų projektų -  Europos prokuratūros, atsakingos už sukčiavimo atvejų Europos Sąjungos išlaidose tyrimą ir persekiojimą baudžiamąja tvarka, steigimas.

 

Bendrosios rinkos atgaivinimas, pabrėžiant skaitmeninę dimensiją


Įsitikinę, kad Europa turi vaidinti svarbų vaidmenį pasaulinėje skaitmeninėje revoliucijoje, Liuksemburgas teikia prioritetą skaitmeninėms technologijoms ir jas laiko bendrosios rinkos kertiniu akmeniu. Pirmininkavimo metu tikimasi modernizuoti autorinių teisių apsaugą, skatinti mažų ir vidutinio dydžio įmonių kūrimąsi, pasiekti Europos transporto politikos tikslus ir atsižvelgti į ambicingus Europos energetikos politikos iškeltus uždavinius. Taip pat norima iškelti elektros energijos vidaus rinkos plano ateičiai klausimą ir pradėti reikalingą teisėkūros darbą dujų tiekimo srityje.

 

Europos konkurencingumo skatinimas pasaulinėje ir skaidrioje sistemoje


Liuksemburgas ketina kovoti su sukčiavimu ir vengimu mokėti mokesčius pasauliniame kontekste, bei užtikrinti sąžiningą konkurenciją. Bus siekiama skaidresniais ir sąžiningesniais padaryti pelno mokestį ir verslo apmokestinimą. Liuksemburgo pirmininkavimo metu bus stengiamasi užbaigti politines derybas su Vietnamu ir Japonija bei pasirašyti išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą su Kanada. Liuksemburgas taip pat tęs diskusijas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės.

 

Darnaus vystymosi skatinimas

Bus skatinamas greitas perėjimas prie žaliosios ekonomikos ir inovatyvios, konkurencingos žiedinės ekonomikos atsiradimas. Liuksemburgas pabrėš darnaus vystymosi svarbą įvairiose tarptautinėse derybose, bus stengiamasi, kad Klimato kaitos konferencija Paryžiuje vestų link visuotinės sutarties, įpareigojančios išlaikyti globalinį atšilimą žemiau dviejų laipsnių Celsijaus. Darnaus vystymosi principas taip pat bus vienas pagrindinių Europos žemdirbystės plėtros ir žuvininkystės politikos principų. Žemdirbystės srityje taip pat bus supaprastintos kai kurios taisyklės ir procesai. Tikimasi, kad bus pradėta peržiūrėti leidimo naudoti genetiškai modifikuotus organizmus maisto produktuose ir gyvulių pašaruose procedūra. Bus dirbama tam, kad būtų toliau saugomi vartotojų interesai, bandant pagerinti informacijos vartotojams kokybę.

 

ES vaidmens stiprinimas pasaulinėje arenoje

 

Tarp pagrindinių prioritetų nauja užsienio reikalų politikos strategija, atsižvelgianti į įvykius pasaulinėje tarptautinėje erdvėje nuo 2003-iųjų metų, o taip pat santykių su artimiausiais Europos Sąjungos partneriais vystymas. Bus siūloma įvesti kasmetinių išvadų, susijusių su Europos Sąjungos plėtra, pristatymą. Kadangi 2015 m. paskelbti Europos vystomojo bendradarbiavimo metais, o Europos Sąjungos veiksmai vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos srityje stiprina pasitikėjimą pačia Europos Sąjunga, Liuksemburgas žada padaryti vystymosi politikos nuoseklumą prioritetu.

 

Daugiau informacijos:

http://europa.eu/about-eu/countries/member-countries/luxembourg/index_lt.htm.

http://www.consilium.europa.eu/lt/council-eu/presidency-council-eu/.

http://www.eu2015lu.eu/en/index.html.

 

 
 
 
 
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
 
 
{Europa go}